Ioterra przepytała EMBIQ

Ioterra przepytała EMBIQ

EMBIQ rozpoczął współpracę z amerykańską firmą Ioterrą. W marcu lubelskie biuro EMBIQ odwiedził Danny deLaveaga, współzałożyciel amerykańskiej spółki. Alexey Shabalovskiy, prezes EMBIQ porozmawiał z Dannym o historii firmy, działalności oraz jak EMBIQ planuje swoją przyszłość. Efektem spotkania jest wywiad opublikowany na stronie Ioterra.

Pełen zapis rozmowy w języku angielskim możecie znaleźć TUTAJ

Jesteś ciekawy początków EMBIQ? Zobacz kilka fragmentów wywiadu:

Danny: […] Jesteśmy u Was w Lublinie. Bardzo cieszymy się, że rozszerzacie się na rynek amerykański. A od czego się zaczęło?

Alex: Miło cię tu widzieć! […] Zaczęliśmy od aplikacji mobilnych i rozwoju aplikacji mobilnych, to był właściwie czas, kiedy taka branża nie istniała. Urządzenia mobilne były uznawane za coś do wykonywania połączeń, nie było tak oczywiste, że można ich używać także z połączeniem internetowym lub do niektórych aplikacji. Ale my to zrobiliśmy! Stworzyliśmy aplikacje dla telefonów. Zaczęliśmy od budowania aplikacji mobilnych, a były one tworzone głównie w Java Mobile Edition. 

Podczas naszej rozmowy nie zapomnieliśmy o OCKO! 

Danny: Sprzedajecie je teraz na rynku?

Alex: Tak, absolutnie. OCKO to system analityczny, który może powiedzieć o zachowaniach klientów. Na przykład ludzi odwiedzających centrum handlowe. Dzięki naszemu projektowi możesz uzyskać informacje o ich zachowaniach w określonym czasie i przestrzeni. Możesz przewidzieć najbardziej zatłoczone miejsce, ilu klientów wraca lub skąd pochodzą. Dzięki temu możesz zbudować silną strategię marketingową i stale ją udoskonalać. I jest to tylko przykład. 

To nie wszystko. Danny i Alex rozmawiali także o przyszłości EMBIQ.

Danny: Jaka jest wizja firmy? 

Alex: Świadczyć kompleksowe usługi rozwoju oprogramowania. Chcemy to robić z najlepszą jakością, jesteśmy pewni, że możemy to osiągnąć, ponieważ robimy to każdego dnia. Kolejną rzeczą jest poszerzenie naszej wiedzy o najnowsze technologie. W naszej firmie, prawie każdy projekt ma coś nowego, jakiś nowy element technologii jest używany. […] Wiemy jak korzystać z różnych rozwiązań i możemy doradzić naszym klientom, które z nich będzie dla nich najlepsze lub jak zbudować projekt aż do ukończenia produktu.

Spotkaliśmy się z Ioterrą w marcu 2020 roku w Lublinie, w siedzibie EMBIQ. Jako certyfikowany partner serwisowy EMIBQ ma nadzieję na dalszą ekspansję na nowe projekty i rozpoczęcie nowych, inspirujących projektów poprzez wykorzystanie sieci Ioterra. Zobacz nasz profil – EMBIQ na Ioterra

#embiq #ioterra #thebeautyofinnovation #ocko #iot #smatcity